Перейти до основного вмісту
bazaIT

5 квітня 2023 року на базі коворкінгу Creative States компанією bazaIT було проведено захід “Професії та кар’єра у сфері кібербезпеки”, на якому обговорювалися актуальні проблеми підготовки фахівців з кібербезпеки в Україні. Зустріч була організована у змішаному форматі, отже у ній дистанційно змогли взяти участь викладачі кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки доценти Ластівка Г. І., Рождественська М. Г. та Шпатар П. М.

Попри повномасштабну війну, Україна продовжує посилювати кіберзахист. У тому числі триває системна робота над розвитком кадрового потенціалу в цій галузі. Органом, відповідальним за формування державної політики у сфері освіти в галузі кіберзахисту, є Держспецзв’язку. Декілька років тому Держспецзв’язку розпочала реформування професійної освіти. Реформа ґрунтується на створенні Національної рамки кваліфікації у сфері кібербезпеки та захисту інформації (Ukrainian Cybersecurity Qualification Framework), запровадженні системи професійних стандартів і створенні в Україні мережі незалежних кваліфікаційних центрів. Такий підхід враховує найкращі світові практики, спирається на досвід Європейської рамки кваліфікації та американської Стратегічної освітньої ініціативи у сфері кібербезпеки. До державного класифікатора професій було додано 27 професій у галузі кібербезпеки та інформаційної безпеки. За ініціативою Держспецзв’язку були розроблені та затверджені перші шість професійних стандартів для них.
Під час зустрічі Олександр Потій, заступник голови Держспецзвʼязку, розповів про те, що було вже зроблено, та про подальші плани у реформуванні системи підготовки кадрів.
В рамках панельних дискусій, перша панель була присвячена інформації щодо розвитку карʼєри від провідних українських компаній. Мова йшла про те, де шукають нових співробітників ці організації, як відбувається тестування та прийом на роботу, а також якими складнощами супроводжуються ці процедури. Друга панель присвячена навчанню та новим підходам до освіти в кібербезпеці.
Наприкінці зустрічі відбулося обговорення стартапів у сфері кібербезпеки та були визначені шляхи розвитку продуктових компаній в Україні.
Широке коло проблем, окреслених під час зустрічі, та жваві дискусії засвідчили актуальність подібних заходів і необхідність їх подальшого проведення з врахуванням більшої спеціалізації та звуження спектру питань, що розглядаються.

image-1

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності