З 26 по 31 березня у місті Флоренція (Італія) у Фортеці да Бассо проходила одна з найбільших в Європі наукових конференції – Європейська конференція з антен та поширення радіохвиль (European Conference on Antennas and Propagation – EuCAP2023). EuCAP2023 є місцем для обміну науково-технічною інформацією та доступом до останніх розробок в галузі телекомунікацій, а також сприяє співпраці, як на європейському, так і світовому рівнях.
Серед прийнятих для участі в конференції робіт було чотири з України, дві з яких від колективу науковців нашого університету, а дві інші від Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України. Робота співробітників кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки у складі к.т.н., асистента, Дмитра Вовчука і аспірантів Миколи Хобзея та Владислава Ткача на тему “Mechanicaly tunable capacitive wire media sensor” була прийнята до презентації на одній з головних сцен конференції. В роботі досліджено та експериментально підтверджено електромагнітні ефекти, пов’язані із механічно модульованою метаструктурою, що представляє собою нове покоління часоваріативних провідникових метаматералів. Отримані в роботі результати можуть знайти своє практичне застосування в розробленні низьковартісних та високоточних механічних датчиків зсуву та вібрацій. Ще одна робота, співавторами якої є к.т.н., асистент, Дмитро Вовчук та к.т.н., асистент, Сергій Галюк – “Rotational dipole micro-Doppler for rotor CW localization and target classification”, виконана у співпраці із Тель-Авівським університетом та стосується дослідження явищ Доплера і мікро-Доплера та описує різноманітні електромагнітні процеси, що виникають через сильну близькопольову взаємодію об’єктів, що здатні змінювати свої електромагнітні властивості в часі.
В цьому році в 17-тій по рахунку конференції взяли очну участь більше 1700 науковців з усього світу, а також близько 70 передових телекомунікаційних та аерокосмічних компаній. Із виставковими стендами були представлені такі комерційні гіганти, як Apple, Huawei, Siemens, Airbus, Rohde&Schwarz, Keysight, Emerson&Cuming та десятки інших.
Взяти очну участь в даній конференції та представити нашу державу і Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича науковці змогли за підтримки Міністерства освіти і науки України та Ради директорів Європейської асоціації з антен та поширення радіохвиль (European Association on Antennas and Propagation – EurAAP), яка надала спеціальний грант “EurAAP Travel Grants for Ukrainian Students” в рамках всесвітньої ініціативи “Solidarity with Ukraine”.