
- вівторок, 28 січня 2025 р.
- Кафедра радіотехніки та інформаційної безпеки
Кафедра радіотехніки та інформаційної безпеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича вже протягом тривалого часу активно співпрацює з відділом протидії кіберзлочинам у Чернівецької області ДКП НП України. В рамках діючого договору про співпрацю організовуються спільні заходи, а студенти залучаються до практичної роботи у сфері кібербезпеки.
23 січня 2025 року відбулася чергова зустріч за участі завідувача кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки, професора Андрія Саміли, начальника відділу протидії кіберзлочинам у Чернівецької області Департаменту кіберполіції НП України, підполковника поліції Олександра Долішняка, співробітників кафедри та відділу, а також студентів. Олександр Долішняк вручив подяки студентам кафедри: Іллі Борзову та Івану Надкреничному, які проявили активну громадську позицію, проводили просвітницьку діяльність серед студентства та активно поширювали інформацію про проєкти «Brama» та «Cyber Security Camp», спрямовані на підвищення обізнаності щодо основ кібербезпеки і кіберзагроз.
Студенти кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки також активно брали участь у міжнародних змаганнях з кібербезпеки формату Capture The Flag (CTF), серед яких: 0xL4ugh CTF 2024, DiceCTF 2024 Quals, TetCTF 2024, Real World CTF 6th, KnightCTF 2024, Insomni’hack teaser 2024, UofTCTF 2024 та IrisCTF 2024. У 2024 році команді Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича вдалося потрапити в топ-50 найкращих учасників змагань KnightCTF 2024, що стало важливим досягненням.
На зустрічі також обговорювались подальші кроки в підготовці студентів у сфері кібербезпеки. Завідувач кафедри Андрій Саміла підкреслив важливість розвитку практичних навичок у студентів та наголосив на необхідності залучення фахівців кіберполіції до навчального процесу для покращення підготовки майбутніх спеціалістів. Це особливо важливо в умовах сьогодення, коли Україна стикається з постійними хакерськими атаками, втручанням в роботу установ, підприємств та об’єктів критичної інфраструктури.
Ця подія стала ще одним важливим етапом у розвитку співпраці між кафедрою радіотехніки та інформаційної безпеки ЧНУ та правоохоронними органами для боротьби з кіберзлочинністю та посилення кібербезпеки в Україні.