
- понеділок, 21 жовтня 2024 р.
- Кафедра радіотехніки та інформаційної безпеки
Участь кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки в CHNU & LNTU Tech Days 2024
З 18 по 20 жовтня на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проходили спільні з Луцьким національним технічним університетом заходи - CHNU & LNTU Tech Days 2024, основна мета яких полягала в поглибленні співпраці, обміну навичками та в реалізації ключових завдань відповідно до договору про внутрішню (національну) академічну мобільність здобувачів освіти між нашими закладами вищої освіти.
Другий день Tech Days передбачав активності на базі навчально-наукового інституту фізико-технічних та компʼютерних наук. До учасників заходу зі словами привітання звернувся директор інституту, к.т.н., доцент Петро ШПАТАР. Під час взаємодії з викладачами студенти ознайомились з кафедрами, які забезпечують обрані ними дисципліни. Виконуючий обов’язки завідувача кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки, д.т.н., професор Андрій САМІЛА виступив з доповіддю та презентував змістовну інформацію про історію, напрями діяльності, освітній процес та наукову роботу нашої кафедри.
В рамках внутрішньої академічної мобільності цього семестру в нас навчаються вісім здобувачів освіти з ЛНТУ; пʼятеро з них взяли участь у CHNU & LNTU Tech Days 2024: Ілля СЮТА (ОП «Автомобільна електроніка»), Роман МАКСИМЧУК (ОП «Електроніка») та Данило ЮЩАК (ОП «Системи керування безпілотними апаратами»), які під керівництвом к.ф.-м.н., доцента Володимира БРАЇЛОВСЬКОГО вивчають дисципліну «Схемотехніка», а також Ольга БОЙКО та Тарас ВОЛОСОВЕЦЬ (ОП «Кібербезпека»), які опановують курс «Безпека інформаційно-комунікаційних систем» (викладач – к.т.н. Григорій КОСОВАН). Студенти мали можливість відвідати навчально-наукові лабораторії та колективну радіостанцію університету UR4YWW, попрацювати з лабораторними установками та провести дослідження щодо вивчення режимів роботи підсилювачів.
Майбутнім фахівцям з кібербезпеки було продемонстровано пристрій захисту телефонних мереж від прослуховування STEALTH SEC model 2003, що здатен контролювати стан лінії і в автоматичному чи ручному режимі активовувати захист її шляхом генерування спеціального шумоподібного сигналу. Також студенти виконали практичні завдання з використанням комплексу радіомоніторингу АКОР-3: дослідили режим радіомоніторингу та аналізу виявлених частот, виконали локалізацію джерела електромагнітного випромінювання.
Дякуємо гостям з ЛНТУ за новий досвід та плідну співпрацю! Окреме спасибі співробітникам та студентам нашої кафедри за допомогу в організації CHNU & LNTU Tech Days 2024.
До нових зустрічей!